“Nəzəri və tətbiqi kompüter elmləri və mühəndislik” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək 25.09.2017    15:48
AMEA-nımüxbir üzvü, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev konfransın elmi komitəsinin üzvüdür.
10-11 noyabr 2017-ci il tarixlərdə Türkiyənin Ankara şəhərində “Nəzəri və tətbiqi kompüter elmləri və mühəndislik” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək. Tədbirdə kompüter elmləri və mühəndislik sahəsində ən son yeniliklər, elmi tədqiqatlar müzakirə olunacaq.
Data Mining, elektron kommersiya, elektron səhiyyə, modelləşdirmə, sistem və idarəetmə, kompüter şəbəkəsi və arxitektura, proqram mühəndisliyi və s. konfransın əsas istiqamətlərindəndir.

International Conference on Theoretical and Applied Computer Science and Engineering 2017 25.09.2017    15:48
The corresponding member of ANAS, department head of the Institute of Information Technology, Doctor of Technical Sciences Ramiz Aliguliyev is a member of the Scientific Committee.
An international conference on "Theoretical and Applied Computer Science and Engineering" will be held in Ankara, Turkey on November 10-11, 2017. The event will focus on the latest innovations and scientific research in the field of computer science and engineering.
Data Mining, electronic commerce, electronic health, modelling, system and management, computer network and architecture, software engineering, etc. one of the main directions of the conference.