“Rəqəmsal cəmiyyət və e-dövlət” mövzusunda XI Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək 06.09.2016    11:13
19-23 mart 2017-ci il tarixlərdə Fransanın Nitsa şəhərində “Rəqəmsal cəmiyyət və e-dövlət” (ICDS 2017) mövzusunda XI Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbirdə rəqəmsal cəmiyyət kontekstində e-dövlət xidmətləri, rəqəmsal əlçatanlıq, internet və veb-xidmətlər, e-kommersiya və e-biznes, intellektual hesablama, telekommunikasiya, rəqəmsal analiz, mobil qurğular və biotexnologiyalar, sosial şəbəkələşmə və digər istiqamətlər üzrə müzakirələr aparılacaq.
Qeyd edək ki, konfransa məqalələr 1 noyabr 2016-cı il tarixinədək qəbul edilir. Seçilmiş məqalələr IARIA jurnallarında dərc olunacaq.

The Eleventh International Conference on Digital Society and eGovernments ICDS 2017 will be heldMarch 19 - 23, 2017, Nice, France.
Trends in government-related actions include eCommerce and eBusiness, Citizen-oriented digital evidence, Intelligent computation, Citizen-centric disruptive and enabling technologies,Digital accessibility, eGovernment services in the context of digital society and etc.
Deadline for paper submission is November 1, 2016. Selected papers will be published in IARIA journal.