“GITEX Technology Week 2016” sərgisi keçiriləcək 07.09.2016    11:13
16-20 oktyabr 2016-cı il tarixlərdə Dubayda (Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri) “GITEX Technology Week 2016” – Fars körfəzi regionunun informasiya texnologiyalarının 36-cı beynəlxalq sərgisi keçiriləcək.
1981-ci ildən ardıcıl olaraq keçirilən GITEX informasiya-kommunikasiya texnologiyaları və elektronika sahəsində son nailiyyətlərin nümayiş olunduğu ən böyük və nüfuzlu sərgilərdəndir.
Sərgi çərçivəsində “GITEX Business Solutions”, “GULFCOMMS”, “GITEX Network and Security segment”, “GITEX e-Government”, “GITEX Mobile Apps World”, “The Consumer Electronics” kimi tədbirlər təşkil olunacaq.
GITEX sərgisinin tematik bölmələri:
• Proqram təminatı təchizatçıları
• Rabitə xidmətləri təchizatçıları
• İT nəşrlər
Qeyd edək ki, sərgi çərçivəsində, həmçinin dairəvi masa, konfrans, brifinq və seminarlar keçiriləcək. Burada dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan aparıcı mütəxəssislər tərəfindən informasiya texnologiyalarının gələcəyinə dair fikir mübadiləsi aparılacaq.
GITEX Texnologiya Həftəsi çərçivəsində keçiriləcək beynəlxalq konfransda kompüter və informasiya təhlükəsizliyi problemləri üzrə müxtəlif təşkilatlar arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunacaq.

Gitex Technology Week 2016 is a 5-day event being held from 16th October to the 20 October 2016 at the Dubai World Trade Centre in Dubai, United Arab Emirates. This event showcases products like Information and Communication Technology sector around the world put forward their latest creations.
Products that will be on exhibit relate to infocom, mobile applications and applications, content, digital media solutions and services as well as other technological equipment etc. in the Computer Hardware & Software, Telecom Products & Equipment industries.
“GITEX Business Solutions”, “GULFCOMMS”, “GITEX Network and Security segment”, “GITEX e-Government”, “GITEX Mobile Apps World”, “The Consumer Electronics” and some other events will be held within the framework of the exhibition.