“E-dövlət üzrə 16-cı Avropa Konfransı” keçiriləcək 24.11.2015    14:34
16-17 iyun 2016-cı il tarixlərdə Lyublyana Universitetinin (Sloveniya) təşkilatçılığı ilə “E-dövlət üzrə 16-cı Avropa Konfransı” (16th European Conference on eGovernment – ECEG 2016) keçiriləcək. Dövlət sektorunun fəaliyyətinin inkişafında əsas elementlərə çevrilmiş e-demokratiya, e-vətəndaşlıq, qarşılıqlı əlaqələr, e-şəxsiyyət və e-səsvermə kimi yeni dinamik məsələlər konfransın əsas müzakirə mövzularıdır.
Qeyd edək ki, məqalələr cari ilin noyabr ayının 26-dək təqdim edilməlidir. Elmi əsərlər “E-dövlət Onlayn Jurnalı” və “IBIMA” nəşriyyatının “E-dövlət üzrə Tədqiqat və Təcrübələr” jurnalında çap olunacaq.

16th European Conference on eGovernment – ECEG 2016 to be held 24.11.2015    14:34
The 16th European Conference on eGovernment – ECEG 2016 will be held at the Faculty of Administration, University of Ljubljana, Ljubljana, Slovenia on the 16th-17th June 2016. The Final call for papers will close on 26th November 2015.
The proceedings have an ISBN and ECEG proceedings are listed and/or rated by multiple organisations worldwide. Papers that have been presented at the Conference will be considered for publication in a special issue of the Electronic Journal of e-Government. The Journal of E-Government Studies and Best Practices by IBIMA Publishing ISSN: 2155-4137
Academic research, case studies and work-in-progress/posters are welcomed approaches. Ph.D. Research, proposals for roundtable discussions, non-academic contributions and product demonstrations based on the main themes are also invited.