Horizon 2020 “ICT 2015 - Innovate, Connect, Transform” beynəlxalq sərgi-konfransı keçiriləcək 23.06.2015    14:24
20-22 oktyabr 2015-ci il tarixlərdə Portuqaliyanın Lissabon şəhərində “ICT 2015-Innovate, Connect, Transform” sərgi-konfransı keçiriləcək.
Konfrans çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə dünyanın tanınmış alimləri və şirkətləri tərəfindən konsorsium qurmaq üçün tərəfdaşların müəyyən olunması məqsədilə innovativ layihə təklifləri təqdim olunacaq.
Tədbir əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması və “Horizon 2020” layihələrində iştirak üçün geniş imkanlar təqdim edir.
“Horizon 2020” layihələri ilə bağlı hər il keçirilən beynəlxalq konfranslardan biri olan bu tədbir Avropa Komissiyası və Portuqaliyanın “Fundaçao para a Ciencia e a Tecnologia” milli fond agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək.

ICT 2015 Innovate, Connect, Transform to be held 23.06.2015    14:24
The European Commission, together with the Fundação para a Ciência e a Tecnologia organizes “ICT 2015-Innovate, Connect, Transform”, on 20-22 October 2015 in Lisbon, Portugal.
The ICT 2015 event will comprise a number of parallel activities:
• A policy conference presenting the new Commission's policies and initiatives on Research & Innovation in ICT (Horizon 2020 Programme);
• An interactive exhibition showcasing the best results and impact of most recent EU ICT Research & Innovation;
• Many networking opportunities to enhance quality partnerships, help participants find partners, connect Research and Innovation and trigger collaboration;
• Funding opportunities: ICT 2015 will also be the place to gather information on the 2016-17 Work Programme of Horizon 2020.