“Geek Picnic 2015” – yüksək texnologiyalar və innovasiyalar sərgi-konfransı 10.06.2015    10:00
Bu il elm və texnologiya festivalı olan “Geek Picnic” Rusiyanın iki şəhərində – iyun ayının 13-14-də Moskvada, 20-21-də isə Sankt-Peterburqda keçiriləcək. Moskvada keçiriləcək tədbir “PayPal” qlobal ödəniş platformasının dəstəyi ilə baş tutacaq. Festival “İnsan-robot” mövzusuna həsr olunacaq.
Artıq 3-cü dəfədir keçiriləcək tədbirdə elm və texnikanın yaxın zamanadək elmi fantastikanın elementi hesab olunan ən son nailiyyətləri nümayiş olunacaq.
“Geek Picnic” festivalının rəsmi texniki tərəfdaşı “daşına bilən elektron qurğular” və “Əşyaların interneti” kateqoriyaları üzrə ən yaxşı tətbiqetmələri təqdim edən “MediaTek” şirkəti tərəfindən hazırlanmış mobil qadjetlərin müstəqil istehsalçıları cəmiyyəti olan “MediaTek Labs” layihəsidir.
Elmi müzakirələr “Texnologiyalar”, “Elm”, “İncəsənət”, “Piknik”, “Ekspo” və “Marketlər” zonaları üzrə aparılacaq.
“Geek Picnic” geeksputnik.tv rəsmi portalı ilə birgə ilk dəfə olaraq bionik protezli insanlar və ya texnologiyaların köməyi ilə öz bədənini dəyişmiş şəxslər – kiborqların beynəlxalq konfransını keçirəcək. Konfransda kiborqlaşmanın praktiki, etik və fəlsəfi aspektləri müzakirə olunacaq.

Geek Picnic festival to be held
Geek Picnic festival this year the picnic will be held in the two capitals – Moscow on 13-14 June and in St. Petersburg on 20-21 June. The Moscow version of the event again will be held with the support of the global payment platform PayPal. This year the festival will focus on “Man-Machine”. Recall, Geek Picnic – Russian independent project created by enthusiasts and passing the third year.
The content of the festival are presented in the areas of “Technology”, “Science”, “Art”, “picnic”, “Expo” and “Market”. The festival program include activities that are open to free participation of visitors. Including Park Robots and 3D printing area of the festival where visitors will be able to see the achievements of robotics, giant 3D printers and printers, tattoo artists, visit the shows robotic fish, to get acquainted with the robot-waiter and take part in the battle of quadcopters Game of Drones.